O nas

Maszyny do obróbki drewna – F.P.H.U. „Masz-Drew” Sp.j.

F.P.H.U. „Masz-Drew” Sp.j. to uznany producent urządzeń oraz maszyn do wstępnej obróbki drewna. W naszej ofercie dostępne są wielopiły, pilarki taśmowe, obrzynarki dwustronne wzdłużne, formatówki, ostrzarki, obracarki oraz wiele innych urządzeń. Od 2021 roku zaczynamy produkcję nowej maszyny – Obrzynarki jednostronnej wzdłużnej OJW-6000.

Firma Masz-Drew została założona w 1987 roku – od początku działalności skupialiśmy się na produkcji maszyn do obróbki drewna. W latach 1990-1994 wdrożyliśmy do produkcji pilarki tarczowe poprzeczne i wzdłużne, wielopiły i dwupiły tarczowe. W latach kolejnych produkcja poszerzyła się o pilarki taśmowe poziome dostępne w różnych wariantach wyposażenia.

Doświadczenie które zdobyliśmy na przestrzeni lat, pozwoliło dopracować nam procesy wytwórcze oraz wyeliminować słabsze strony naszych urządzeń. Nasze maszyny charakteryzują się wysoką wydajnością, solidną konstrukcją oraz niezawodnością. Oferujemy więc produkty wysokiej klasy w atrakcyjnych cenach.

Na produkowane przez Nas maszyny udzielamy 12-miesięcznej gwarancji, w okresie której usuwamy usterki wynikłe z eksploatacji i obsługi urządzenia. Po okresie gwarancyjnym oferujemy tani serwis napraw.

Przy zakupie maszyny przeprowadzamy szkolenie z obsługi i eksploatacji urządzeń. W czasie przeszkolenia odbywa się pokaz cięcia z użyciem drewna. Po odbyciu szkolenia wydawane jest zaświadczenie o jego ukończeniu.

Posiadamy wiele modeli dostępnych w regularnej ofercie maszyn do drewna (zarówno pił tarczowych, wielopił, pilarek), jednak na indywidualne życzenie Klienta jesteśmy w stanie podjąć się indywidualnych zamówień.

Zamawiane maszyny klienci odbierają osobiście w siedzibie F.P.H.U. „MASZ-DREW” Sp.J., niemniej jednak istnieje możliwość dostarczenia przez Nas za odpłatnością zakupionych wyrobów do danego odbiorcy.

Zachęcamy serdecznie do nawiązania bezpośredniego kontaktu. Postaramy się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, sprecyzować potrzeby oraz zaproponować najlepsze do Państwa zastosowań urządzenia. Z chęcią nawiążemy długofalową i owocną współpracę. Dla stałych Klientów oferujemy atrakcyjne warunki sprzedaży.

HISTORIA FIRMY

Początki działalności firmy rozpoczęły się w 1987r., kiedy to przyszli wspólnicy pracowali na stanowiskach kierowniczych i utrzymania ruchu w Zakładzie Metalowym w Adamówce, będącym pod zarządem ZRP IGLOPOL w Dębicy. Zakład Metalowy specjalizował się w produkcji kontenerów sadzarek do ziemniaków, pustaczarek, podłużnic na eksport do Jugosławii, rozpoczynał produkcję naczep w różnych wersjach przeznaczenia o ładowności do 24t. Przed pracą w Zakładzie Metalowym przyszli wspólnicy pracowali w dużych zakładach przemysłowych: B. Norek – w WSK Rzeszów i Instal Rzeszów jako elektryk zakładowy i w utrzymaniu ruchu. W. Mołoń – w Stoczni Gdańskiej jako brygadzista przy montażu silników okrętowych. A. Wachowicz – w KWK Zabrze w średnim dozorze technicznym. W 1987r. Na bazie Zakładu Elektrycznego, prowadzonego przez ojca B. Norka rozpoczęto działalność produkcyjną.

Na początku działalność produkcyjna prowadzona była w warsztacie o powierzchni 20m2 popołudniami przez trzech wspólników pod nazwą firmy Ślusarstwo Mechanika Maszyn, Elektromechanika a po pięciu latach zmieniona na B.Norek i S-ka. Od 1999r. firma zaczęła funkcjonować pod nazwą F.P.H.U. MASZ-DREW S.C., później F.P.H.U. MASZ-DREW Sp.j. W latach 1990-1991 wdrożono do produkcji pilarkę tarczową poprzeczną i wzdłużną, wielopiłę tarczową, dwupiłę tarczową, na które to wyroby uzyskaliśmy dopuszczenia do ruchu wg obowiązujących na ten czas przepisów. Ponieważ zapotrzebowanie na produkowane wyroby stale rosło zaczęliśmy zwiększać zatrudnienie, dochodząc w 1997r. do 15 osób. W 1995r. rozpoczęliśmy dzierżawę pomieszczeń po bazie SKR o powierzchni 350m2, które obecnie są własnością firmy i wykorzystywane są do celów produkcyjnych. Na terenie byłej bazy SKR prowadzimy Stację Paliw i handel artykułami do produkcji rolnej.

W 1995r. wdrożyliśmy do produkcji pilarkę taśmową TTP-1000, którą wytwarzamy do dnia dzisiejszego w różnych wersjach wyposażenia. Lata doświadczeń przy produkcji pozwoliły na wyeliminowanie słabszych stron pilarki TTP-1000.

Natomiast w 2003r. wdrożyliśmy do produkcji profesjonalną ostrzarkę na kamień borazonowy z chłodzeniem olejowym.

Od 2015 roku zakres naszej działalności poszerzył się o produkcję takich maszyn jak: obrzynarka dwustronna wzdłużna, formatówka, oflisiarka. Wszystkie wymienione maszyny posiadają certyfikat zgodności CE. A więc decydując się na zakup naszego wyrobu możecie być Państwo pewni, że nabywacie produkt wysokiej jakości objęty gwarancją. W ostatnich kilku latach nasze wyroby znalazły nabywców również zagranicznych z Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Luxemburgu, Czech i Grecji. Nasze wyroby są wydajne, niezawodne i tanie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produkcyjną i usługową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *